policjazmiana

Na mikołajki postanowili sobie sami zrobić prezenty, jednak wpadli w ręce policji.

W dniu 6 grudnia br. jeden z mieszkańców Gminy Szczucin zawiadomił Policję, że nieznany mu sprawca włamał się do domu pod jego nieobecność i ukradł piłę spalinową. Jej wartość oszacowano na kwotę 500 zł.  Szczucińscy policjanci szybko ustalili sprawcę włamania. W wyniku podjętych działań zatrzymali 28-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, który pod nieobecność domowników wybił szybę w ganku i po penetracji pomieszczeń ukradł piłę spalinową. Jednak faktem posiadania skradzionej piły nie cieszył się długo, gdyż został zatrzymany przez policjantów wskazując przy tym miejsce jej ukrycia. W wyniku podjętych czynności skradziony przedmiot został odzyskany.

Zatrzymany mężczyzna, który był już wcześniej notowany przez Policję usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Za popełniony czyn grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Skradziona piła

Skradziona piła

Kradzież samochodu

W nocy z 5/6 grudnia br. dwóch mieszkańców Gminy Szczucin w wieku 18 i 20 lat przerywając „zakrapianą imprezę” postanowili dokonać kradzieży samochodu. Wpadli na pomysł, że dokonają kradzieży samochodu marki Seta Cordoba z terenu posesji sąsiada, który znajdował się pod wiatą. Wobec tego udali się tam i po uprzednim wyłamaniu zamka pojazdu, wypchali samochód na ulicę, który następnie uruchomili na tzw. „spięcie kabli od stacyjki”. Podczas jazdy jeden ze sprawców stracił nad nim panowanie i wjechał do rowu. Wobec tego, że sprawcy nie byli w stanie go wyciągnąć z rowu, porzucili go i udali się do miejsca zamieszkania. W godzinach porannych właściciel pojazdu ujawniając brak samochodu na posesji zgłosił fakt jego kradzieży na Policji. Tylko szybkie i skuteczne działanie dąbrowskich kryminalnych pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Obaj byli już dobrze znani policjantom. Jeden z nich był już wcześniej karany.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym mężczyznom zarzutu kradzieży samochodu po uprzednim wyłamaniu zamka. Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Za popełniony czyn grozi obu podejrzanym kara pozbawienia wolności do lat 10. KKP w DT.