_DSC2233

Zalew w Narożnikach po brzegi wypełnił się uczestnikami niedzielnego pikniku rodzinnego. Impreza obfitowała w atrakcje – zarówno na plaży, w wodzie, jak i w amfiteatrze. Fundatorem rodzinnej rozrywki był Urząd Gminy, patronat honorowy nad piknikiem sprawował Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Piknik rozpoczął się od konkursów, gier oraz zabaw prowadzonych przez Renatę Klimek, kierownik referatu promocji w UG Radgoszcz. W międzyczasie na plaży toczyła się zażarta rywalizacja budowniczych zamków z piasku. Poziom rywalizacji był na tyle wysoki, że przyznano dwa równorzędne I miejsca, dwa równorzędne II miejsca i 3 równorzędne III miejsca. Jak zwykle, dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się piana party i pokaźnych rozmiarów dmuchana zjeżdżalnia.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy pikniku wręcz oblegali stoisko pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy. Lokalne, smaczne, zdrowe i naturalne przysmaki rozchodziły się w błyskawicznym tempie. Impreza miała również edukacyjny charakter. Jerzy Kacer z tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przybliżył zgromadzonym zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy. Z kolei radgoscy członkowie WOPR zapewnili niezapomniane przeżycia oferując przejażdżki motorówkami.

Całość dopełniły występy muzyczne utalentowanej młodzieży z gminy Radgoszcz, wesołych Zalasowian oraz porywających do tańca członków zespołów Albatros. – W imieniu swoim oraz wójta gminy Radgoszcz serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie, wspólną zabawę i zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia – mówi Renata Klimek.

fot. Ł. Jaje